Business

Cztery rzeczy, które warto wiedzieć o pożyczkach online

Czy o pożyczkę mogą wnioskować osoby z negatywną historią kredytową? Jak ma się czas wnioskowania podany na stronach firm do rzeczywistości? Czy otrzymanie pożyczki tego samego dnia jest możliwe? Dla kogo pożyczki w weekend? Jak podpisywana jest umowa pożyczki?

młodzi

1. Niesprzyjające bazy

Odnotowane w BIK opóźniania zamykają drogę po kredyt? To obecnie żaden problem. Rozwiązaniem jest pożyczka online. Podobnie, gdy widniejesz w rejestrach dłużników. Są jednak rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, przed złożeniem wniosku:

  • sprawdzane bazy,
  • stosunek firmy do dłużników.

Praktycznie każda firma oferująca pożyczki w sieci, zamieszcza na stronie informację, do kogo skierowane są pożyczki. Jeśli informuje, że nie akceptuje opóźnień w BIK i obecności w BIG-ach, sprawa jest oczywista. Szkoda czasu na składanie wniosku. Obecnie większość firm współpracuje z BIK, są jednak nadal takie, które nie sprawdzają bazy i sprawa jest rozwiązana. Poza tym, część akceptuje negatywne wpisy, o czym informuje na stronie, zazwyczaj umieszczając informację, że każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie. Możesz również sprawdzić bazy, do których zagląda firma. Taką informacje znajdziesz albo w zakładce FAQ (pytania i odpowiedzi), albo po kliknięciu we wniosek, poniżej czekających na wypełnienie rubryk, należy zaznaczyć zgody, w tym na sprawdzenie w konkretnych bazach.

2. Pożyczka online w 15 minut- czy jest to możliwe?

Bądźmy realistami, po pierwsze należy doczytać na stronie, że te 15 minut często liczone jest od pozytywnej decyzji. Po drugie, 15 minut może oznaczać dopełnienie formalności, czyli wypełnienie wniosku i weryfikację. Otrzymanie pożyczki w kwadrans od momentu rozpoczęcia wypełniania wniosku jest mało realne, dlatego duże, rzucające się w oczy 15 minut należy prześwietlić.
Wypełnienie wniosku trwa od kilku do kilkunastu minut. Zależy to przede wszystkim od:

  • długości wniosku,
  • ilości informacji, które należy przekazać,
  • posiadanych pod ręką liczb określających dochody, wydatki, zobowiązania,
  • przygotowanego numeru konta bankowego,
  • przygotowanych pod ręką dokumentów.

Kolejny krok to weryfikacja i czas zależy od jej rodzaju. Najszybsza jest weryfikacja przelewem natychmiastowym, aplikacją bądź standardowy przelew w obrębie tego samego banku. Pożyczka może być tego samego dnia na koncie, ale należy uwzględnić cały proces wnioskowania i rodzaj weryfikacji.

analiza

3. W jaki sposób podpisywana jest umowa?

Papierowe wersje umowy są nieekonomiczne, nieekologiczne i niewygodne. Nie wspominając już o tym, że przesyłka może trafić w ręce innego członka rodziny, a niekoniecznie chcemy się taką informacją dzielić. Pożyczka online coraz częściej spotykana jest w wersji bez papierowej umowy. Może być ona zawarta online bądź przez telefon.
Po umowę warto sięgnąć przed złożeniem wniosku, aby wiedzieć, na co się godzimy. Firmy pożyczkowe udostępniają na stronach wzór umowy, z którą na spokojnie zapoznasz się w wolnej chwili. Później oczywiście do umowy należy wrócić, by sprawdzić ostateczny koszt pożyczki, wysokość raty, dodatkowe opłaty. Jest to konieczne, by mieć świadomość, ile i za co płacimy.

4. Czy chwilówkę można dostać w weekend?

Pożyczka online w weekend to jedno z haseł, które często jest wykorzystywane przez firmy pożyczkowe. Niestety z pożyczką w dni wolne nie jest tak prosto jak w tygodniu. Po pierwsze, firmy pożyczkowe nie mogą sprawdzić baz dłużników, które pracują od poniedziałku do piątku. A po drugie, jeśli firma nie realizuje ekspresowych przelewów, to gdy rachunki są w różnych bankach, przelew dotrze w poniedziałek.
Jako nowych klient w weekend złożysz wniosek, natomiast na decyzję trzeba czekać do dnia roboczego. W lepszej sytuacji są osoby, które wracają po kolejną pożyczkę. Jeśli weryfikacja baz miała miejsce niedawno, a wcześniejsze zobowiązania były spłacane terminowo, jest duża szansa na pozytywną odpowiedź. Pozostaje tylko sprawdzić, w jakich bankach firma ma rachunki bądź czy realizuje przelewy natychmiastowe.
Aby otrzymać pożyczkę online, w większości firm wymagane są: dowód osobisty, konto w banku z dostępem online, telefon i mail.