złote bombki

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to nie tylko gotowanie tradycyjnych potraw, strojenie choinki czy pieczenie aromatycznych ciasteczek. Z uwagi na to, iż jest to zaledwie kilka dni w roku, gdy możemy być dla siebie bardziej pobłażliwym w kwestii wydatków. Oczywiście sprzyjają temu także nieustające reklamy telewizyjne o promocyjnych produktach czy nęcące nasze spojrzenia wystawy sklepowe. Statystycznie to właśnie przed Świętami Bożego Narodzenia pozwalamy sobie na więcej. Decydujemy się zatem na nowe sprzęty AGD czy RTV oraz drogie prezenty. Nie zawsze jednak posiadamy na ten cel odpowiednią sumę pieniędzy. Nie jest to jednak dla nas żądną przeszkodą, ponieważ wielu sprzedawców oferuje swoje artykuły na raty. Mając świadomość, iż nie musimy zebrać całej kwoty pieniędzy, a zapłacimy w wygodnych comiesięcznych ratach, chętnie przystajemy na świąteczne zakupy na raty.

Zakupy świąteczne na raty

Kobieta okryta kapturem uśmiecha się
Zakupy świąteczne na raty to częsty wybór Polaków

Instytucje bankowe obok tradycyjnych kredytów gotówkowych oferują także kredyty na zakupy ratalne. Można je uzyskać zarówno na produkty zakupione w sklepie stacjonarnym jak i internetowym.
Santander Consumer Bank proponuje kredyt na zakup towarów i usług, gdzie klient samodzielnie ustala wysokość miesięcznych rat. Okres kredytowania sięga 50 miesięcy. W przypadku kupna towarów lub usług drogą internetową wszelkie formalności można załatwić bez wychodzenia z domu.
Credit Agricole z kolei udziela kredytów na raty do kwoty 80 000 zł w przypadku korzystania ze sklepu stacjonarnego lub 20 000 zł przy zakupach online. Czas spłaty dla poszczególnych produktów wynosi odpowiednio 96 i 48 miesięcy.
Bank BGŻ BNP Paribas umożliwi nam realizację zakupów świątecznych na raty dzięki kredytowi z oprocentowaniem 0% (RRSO = 0%). Można go wykorzystać do zakupu przeróżnych artykułów drogą internetową. Przy wcześniejszym uregulowaniu całej należności nie są naliczane żadne dodatkowe opłaty.
Każdy, kto chce ubiegać się o kredyt na święta w banku winien wykazać odpowiednią zdolność kredytową. Niezbędne jest zatem przedłożenie stosownych dokumentów potwierdzających wysokość i źródło dochodu. Negatywny wpis w bazie gospodarczej jest przyczyną odrzucenia wniosku o kredyt.

Pożyczka na świąteczne wydatki

Choć to kredyty gotówkowe stanowią tańszą opcję na świąteczne wydatki, wiążą się z wieloma formalnościami, na które wielu konsumentów po prosu nie ma czasu. Łatwiej jest natomiast aplikować o kredyty pozabankowe, które udzielają popularne firmy pożyczkowe. Wśród produktów doskonale sprawdzających się na świąteczne wydatki są pożyczki na raty. umożliwiają one zakup wymarzonych artykułów oraz wygodną spłatę w comiesięcznych ratach.